Elszúrtuk a második félidőt

“Egy bajnokságra való ziccert hibáztunk, nem koncentráltunk eléggé a befejezéseknél. “
Felnőtt csapatunk győzelemre készült, végül mégis pont nélkül maradt a Dunaújvárosi KKA II. elleni találkozón, amelyet a vendégek a szünetbeli döntetlen után négy góllal nyertek meg.

A 21. forduló nyitómérkőzésének a kozármislenyi Városi Sportcsarnok adott otthont, ahol tabella tizenegyedik együttesünk a hatodik pozíciót elfoglaló Dunaújvárosi KKA II. fiataljait fogadta.

A feleket öt hely és kilenc pont választotta el egymástól, azonban lányaink nem titkoltan győzelemre készültek. Az esélyeket felértékelhették azok a tények, miszerint a Fejér megyeiek a másnapi NBI-s fellépés, valamit az őket sújtó sérüléshullám miatt erősen megfiatalított, felforgatott kerettel tudtak csak pályára lépni Kozármislenyben.

Együttesünk ahogy hat nappal korábban Mohácson, úgy ezúttal hazai környezetben is szép számú közönség előtt szerepelhetett, s egy esetleges sikerrel megnyugtatóbbá válhatott volna a helyzete.

KSE-DKKAII.-ÖF20170407

Aki ezen az estén azzal a céllal látogatott ki a találkozóra, hogy gólesőt lásson, nem megfelelő programot választott: mindkét csapat remekül megszervezte a védekezését, a kapusok pedig mind a hazai, mind pedig a vendégoldalon jól teljesítettek, így nem volt meglepő, hogy a 16. percben “csak” 4–4 állt az eredményjelzőn. Ezt követően a vendégek 6–4-re elléptek, amire egy időkérés volt Kovács Tamás válasza.

A folytatás ettől függetlenül a látogatóknak sikerült jobban, ugyanis viszonylag gyorsan 8–5-s előnyre tettek szert, s azt egészen a hajráig őrizni is tudták. Együttesünk az utolsó öt percben 6–9 után egy 3–0-s rohammal kiegyenlített, de a vezetést nem sikerült átvennie, ugyanakkor a dudaszó pillanatáig kétszer is egalizált, így harminc minutum játék után 11–11-s részeredményt jegyezhettünk fel.

A szünet nem tett jót lányainknak, a fordulást követően ugyanis jött a hidegzuhany: az első öt percet a Fejér megyeiek egy 5–0-s sorozattal abszolválták, sőt, a 42. percben már 19–12-re vezettek, amikor Kovács Tamás már a harmadik idejét is kikérte. A mieink a folytatásban próbáltak kapaszkodni, a hajrában egy ízben a mínusz háromért is lehetett támadni, ám ekkor már nem volt reális esély a pontszerzésre.

NBI/B Nyugati-csoport 2016/2017 – 21. forduló
Kozármisleny SE – Dunaújvárosi KKA II.
19 – 23 (11 – 11)

Kozármisleny, Városi Sportcsarnok, 150 néző
Vezette: Szakállas Alex, Varasdi Levente Zoltán
Versenybírók: Hornyik János, Hornyik Zsolt

Kozármisleny SE: Radochay 1 – Tóth T. 4 (4), Szemmelrock 2, Ragoncsa, Halász B. 4, Spán 4 (1), Fekete A.
Csere: Gadányi (kapus), Szöllősi D. 2, Linder 1, Zeba 1, Egervári, Humel, Menyhei Cs., Schäffer, Vidakovic
Vezetőedző: Kovács Tamás

Dunaújvárosi KKA II.: Vártok R. – Udvardi 9 (4), Müller 2, Ulmann 1, Koronczai 1, Nagy Zs. 3, Fodor No. 4
Csere: Csiszár (kapus), Takács C. 2 (2), Mihály P. 1, Büki, Fodor N., Kapás
Edző: Vártok Ákos

Az eredmény alakulása:
08. perc: 03–01
14. perc: 03–04
18. perc: 04–06
25. perc: 06–09
28. perc: 09–09

35. perc: 11–16
42. perc: 11–19
47. perc: 13–19
50. perc: 16–21
55. perc: 17–23

Hétméteresek: 6/5 illetve 8/6
Sárga lap: Nagy Zs. (2.p.), Müller (4.p.)
Kiállítások: 6 perc illetve 12 perc

EDZŐSZEMMEL

Kovács Tamás: ” – Érthetetlenül állok a csapatom teljesítménye előtt… Egy bajnokságra való ziccert hibáztunk, nem koncentráltunk eléggé a befejezéseknél. Nagyon szégyellem magam. Ezzel a vereséggel gondoskodtunk arról, hogy igen nehéz heteink legyenek… A szurkolóinknak csak köszönettel tartozom. Olyan jó lenne egyszer már végre hazai pályán igazán megköszönni nekik, hogy a legnehezebb helyzetekben is mellettünk vannak! Extra bravúrokra lesz szükségünk! “

*****
NBI/B Nyugati-csoport 2016/2017 – 21. forduló – JUNIOR MÉRKŐZÉS
25 – 21 (17 – 14)

Kozármisleny, Városi Sportcsarnok, 100 néző
Vezette: Fekete Tamás, Tóth Dávid

Kozármisleny SE: Gadányi – Schuszter 2, Kalmár 3, Menyhei Cs. 3, Leitner 2, Humel 3, Menyhei R. 3
Csere: Bocskor (kapus), Kovács V. 3, Takács V. 3, Réti 2, Vidakovic 1, Acsai, Fledrich, Potonjac, Szabó B.
Vezetőedző: Gyulay László

05. perc: 02–02
10. perc: 07–05
16. perc: 08–08
22. perc: 13–09
27. perc: 14–13

34. perc: 19–14
41. perc: 20–15
47. perc: 22–15
53. perc: 24–15
59. perc: 25–21

Hétméteresek: – illetve 6/2
Kiállítások: 6 perc illetve –

EDZŐSZEMMEL

Gyulay László: ” – Nagyon komolyan vettük a mérkőzést, mert tudtuk, hogy egy kitűnő ellenfél vár ránk. Remekül játszottunk, nagyon magas hőfokon égett a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is kimagasló volt. A védekezésünk színvonalát mutatja, hogy a második félidő első húsz percében kettő, azaz kettő gólt kaptunk összesen. Nagybetűs csapatom van, nagyszerű harcosokkal, akik mindenhol, minden körülmények között felszántják a pályát.”