Hidegzuhany a nyitányon

Nyomokban sem láthattuk vissza Szekszárdon azt a munkát, amit csapatunk az elmúlt hat hétben elvégzett.

Vereséggel kezdte a 2016/2017-s tavaszi szezont felnőtt együttesünk, amely a szünetben tetemes hátrányban volt, végül pedig öt góllal maradt alul a címvédő Szekszárdi FGKC vendégeként.

Megérkezve a szekszárdi Városi Sport és Szabadidő Központba sokakban előjöttek az emlékképek, hogy a létesítményben néhány évvel ezelőtt még NBI-s mérkőzéseket láthatott a nagyérdemű közönség. Az utóbbi esztendőkben már NBI/B-s találkozókat rendeztek és rendeznek a borvárosban, ahová az elmúlt három szezonban két arany, valamint egy ezüstérem “került”.

Ennek tükrében előzetesen arra lehetett számítani, hogy szép számú publikum előtt kerül sor az első tavaszi bajnokira, s a kezdősípszó pillanatában mintegy háromszázan foglaltak helyet a lelátókon. Gyorsan hozzá kell tenni, hogy a tolnai megyeszékhely napjainkban jobbára kosárlabda lázban ég, hiszen a női NBI-ben harmadik helyen álló Atomerőmű KSC Szekszárd legutóbbi hazai bajnokijára 1200 (!) fős szurkolósereg gyűlt össze.

Visszakanyarodva a saját sportágunkhoz… A tények górcső alá vétele után úgy tűnt, hogy egy igazi háromesélyes, négypontos meccsel veszi kezdetét a bajnokság második szakasza. A találkozót megelőzően Kovács Tamás úgy fogalmazott: izgalmas, szoros mérkőzésre számít, amelyen bármi előfordulhat.

Szakmai stábunk lényegében a legerősebb keretet küldhette csatába, hiszen a sikeres adminisztrációs munkának köszönhetően Tóth Tímea és Vig Vivien egyaránt pályára léphetett. Az egyedüli hiányzó sérülés miatt Fekete Alexandra volt.

FGKC-KSE-ÖF20170212

Ha csak egy pillanatra is szemügyre vettük a statisztikát, megállapíthattuk, hogy a Szekszárdi FGKC 2016. november 6-a óta nem nyert hazai pályán bajnokit, míg a mieink legutóbb 2016. október 22-én veszítettek idegenben. Ennek ismeretében vette tehát kezdetét a tavaszi szezonnyitó, amelynek első félidejére nehezen lehet szavakat találni, legalábbis mislenyi szemszögből…

A nyitó öt percben fej–fej mellett haladtak a felek, majd a Tabajdi–alakulat 3–2 után nyolc minutum alatt produkált egy 7–0-s szériát (13.p.: 10–2). Hidegzuhany volt az a javából, azonban együttesünk védekezése bőven hagyott kívánnivalót maga után, a lelkes házigazdák pedig kíméletlenül büntették a hibákat. A látottak alapján úgy festett, hogy a hazaiak gyorsan eldöntötték a két pont sorsát, s amikor a 25. percben az eredményjelzőre pillantottunk, már 17–7 állt rajta.

A szünetben tizenegy gól (20–9) volt a felek között meglévő különbség, amelyet a második játékrészben valamelyest sikerült lefaragni: az 50. percben már “csak” öt volt közte (27–22). Lányaink ennél közelebb nem jutottak, a lefújás pillanatában 31–26-s végeredményt könyvelhettünk el.

Versenybírók: Tóth Károly, Szabó Balázs

Kozármisleny SE: Radochay – Horváth G. 1, Halász B. 4, Linder, Szöllősi D. 3, Spán 9 (6), Schäffer 1
Csere: Gadányi, Vig (kapusok), Ragoncsa 4, Zeba 3, Egervári 1, Menyhei, Schuszter, Szemmelrock, Tóth T.
Vezetőedző: Kovács Tamás

Az eredmény alakulása:
04. perc: 03–01
13. perc: 10–02
16. perc: 12–03
21. perc: 15–06
26. perc: 17–07

38. perc: 23–16
43. perc: 25–17
50. perc: 27–22
53. perc: 29–22
58. perc: 31–26

EDZŐSZEMMEL

Kovács Tamás: ” – Komoly csalódottságot érzek, mert azt a munkát, amit elvégeztünk az elmúlt hat hétben nyomokban sem láttam vissza. Az első félidőben olyanok voltunk, mint a porcelánbabák, akik nem mernek ütközni, sem támadásban, sem védekezésben, attól tartva, hogy eltörnek. A gyenge, ütközés nélküli védekezés mögött ezúttal sajnos a kapusok sem tudtak hozzátenni, így a félidőre jelentős különbség alakult ki. A másodikban alapvetően az önbecsülésünkért küzdöttünk. Ennek a mérkőzésnek ez az egyetlen pozitívuma és már a mai naptól erre kell építenünk a jövő hetünket. Voltak olyan periódusok, amikor akár szorosabbá tehettük volna a meccset, de az a bizonyos extra most is hiányzott. Fel kell pörögnünk és agresszívabbá kell válnunk a következő meccsre.”

******
NBI/B, Nyugati-csoport 2016/2017 – 14. forduló – JUNIOR MÉRKŐZÉS
23 – 26 (14 – 08)

Szekszárd, Városi Sport- és Szabadidőközpont, 70 néző
Vezette: Gadányi Tibor, Szabó Tibor

Kozármisleny SE: Vukmann – Menyhei R., Zeba 6 (1), Humel 5 (2), Menyhei Cs. 5, Kalmár 1, Schuszter 1
Csere: Bocskor (kapus), Oláh 3, Potonjac 2, Réti 2, Abuczki Cs. 1, Papp V., Ranisavljevic, Somogyvári
Vezetőedző: Gyulay László

07. perc: 03–01
10. perc: 05–03
15. perc: 08–03
22. perc: 11–06
24. perc: 11–08

31. perc: 15–08
36. perc: 16–13
45. perc: 19–20
52. perc: 20–23
55. perc: 22–23

EDZŐSZEMMEL

Gyulay László: ” – Az első félidőben csapatjáték helyett egyénieskedtünk és a védekezésünk is nagyon komoly kívánnivalót hagyott maga után. A szünetben megértettük, hogy mit is kellene tennünk. A második játékrészben csapatként funkcionáltunk, felkeményedett a védekezésünk és nemcsak taktikailag, de fizikálisan is az ellenfél fölé nőttünk. Ha érmet szeretnénk nyerni a bajnokságban, akkor nem engedhetjük meg magunknak azt a játékot, amit az első félidőben produkáltunk!”

This Post Has Been Viewed 457 Times

One thought on “Hidegzuhany a nyitányon

1. kezilabda5

Sajnos 3-4 játékos, akik edző meccseken jól játszanak a tétre menő meccseken, nem tudják, azt a teljesitmény nyújtani. A szekszárdi játékosok, amig birták erővel,sokkal mtiváltabbak voltak. Hajrá Misleny!