Minden a házigazdák mellett szól

A szezon hátralévő részében a hibák számát kell a lehető legalacsonyabbra szorítani.

Idegenbeli mérkőzéssel folytatja bajnoki szereplését felnőtt csapatunk, amely szombat este az élvonalba igyekvő, jelenleg tabella második Szombathelyi KKA vendége lesz.

Ráfordulunk a célegyenesre. A 2016/2017-s pontvadászatból már csak egy hónap és öt forduló van hátra, s ahogy haladunk előre, úgy válik egyre kiélezettebbé a versenyfutás. A Nyugati–csoportban még megannyi kérdés nyitott, a végkimenetelek pedig megjósolhatatlanok. Ami biztos, hogy együttesünk hat győzelemmel, két döntetlennel és tizenhárom vereséggel állomásozik a tabella tizenegyedik helyén.

A mieinket kitartóan üldöző Haladás VSE, Marcali VSZSE duó – amely az elkövetkezendő hétvégén éppen egymás ellen meccsel Bükön – egyaránt 12–12 ponttal bír, míg az előttünk álló Rinyamenti KC neve mellett 15 egység látható. A harc tehát egyre élesebb, s e négy együttesből a szezonzáró fordulót követően csak kettő lehet majd boldog.

Lányainknak a hajrá előtt talán a legjobbkor jött a kéthetes szünet, hiszen azt megelőzően mind a Mohácsi TE (24–20), mind pedig a Dunaújvárosi KKA II. (19–23) legyőzte csapatunkat. Az elmúlt időszakban fontos szerepet kapott a regeneráció és a pihenés egyaránt, majd a húsvéthétfőt követő keddtől ismét zajlik a munka.

” – Közel egy hét pihenőt adtam a csapatnak – nyilatkozta honlapunknak Kovács Tamás. Elsősorban azt kértem a lányoktól, hogy a fizikai fáradalmaikat, kisebb–nagyobb sérüléseiket pihenjék ki, tegyék rendbe, másrészt pedig azt, hogy mentálisan készüljenek fel az előttünk álló öt–hat hétre. A hátralévő meccseken nem fogunk sziporkázni, de küzdünk az utolsó leheletünkig!”

Ahogy arról fentebb írtunk, a Nyugati–csoportban megannyi kérdéssel találjuk magunkat szembe, így például azzal is, hogy Vasas SC, vagy pedig soros riválisunk, a Szombathelyi KKA lesz–e a bajnok? Az angyalföldiek jelenleg 38 ponttal az élen állnak, a vasiak 36 egységgel foglalják el a második pozíciót.

kse-szkka-of-20161119

A kék–fehérek tizennyolc győzelem mellett három vereséget számlálnak. Legutóbb idén február 18-án kisebb–nagyobb meglepetésre hazai pályán 24–23-ra kaptak ki a Nemzeti Kézilabda Akadémia fiataljaitól, ám azt követően zsinórban hat győzelmet arattak, s nem titkoltan szombat este újabb sikerre készülnek.

A teljességhez tartozik, hogy az SZKKA a téli hónapok alatt még tovább erősítette az amúgy sem gyenge keretét: Császár Zsófia sérülés után tért vissza, Schneider Éva Kispestről, Smid Eszter Kisvárdáról, míg Takács Bianka Vácról tette át székhelyét Szombathelyre, ahol a szakmai munkáért tavasszal már Füzesi Ferenc felel.

Kijelenthető tehát, hogy lányainkra igen nehéz hatvan perc vár a vasi megyeszékhelyen, ahol minden a házigazdák mellett szól. ” – A bajnokság egyik esélyese ellen lépünk pályára idegenben. Arra készülünk, hogy a lehető legjobban megnehezítsük a hazaiak dolgát. Azt meg majd meglátjuk, hogy ez mire elég – mondta Kovács Tamás. Vezetőedzőnk hozzátette, a szezon hátralévő részében a hibák számát kell a lehető legalacsonyabbra leszorítani.

2016 novemberében Kozármislenyben ellentétes félidőket vívtak a felek, hiszen a szünetben 10–16 állt az eredményjelzőn, majd a második játékrész derekán már 19–19-s állást jegyezhettünk fel. A Szombathelyi KKA 22–23 után egy 3–0-s szériával azonban végleg lezárta a nyitott kérdéseket és mindkét pontot elvitte Baranya megyéből.

A huszonkettedik fordulóban tehát jöhet a visszavágó, méghozzá a szombathelyi Egyetemi Sportcsarnokban. A házigazda klub tájékoztatása szerint a mérkőzésre ezer forintos egységáron lesznek kaphatóak a belépőjegyek.