Országjáró túra következik

Kovács Tamás szerint a Rába partján két játékelemben kell a maximumot nyújtani.

Viszonylag szokatlan időpontban lép pályára tabella tizedik felnőtt csapatunk, amely vasárnap ebédidőben a nyolcadik pozíciót elfoglaló Győri ETO KC II. vendége lesz az Audi Arénában.

A legutóbbi fordulóban átszakadt a gát, hiszen együttesünk hosszabb idő után fontos sikert aratott a Haladás VSE elleni találkozón (28–23). A győzelemnek köszönhetően lányaink tizenhét összecsapás után 5–2–10-s mérleggel rendelkeznek. Kovács Tamás honlapunknak elmondta: visszafogottan örömteli hangulat uralkodik az öltözőben, helyén kezeljük a múlt szombati részsikert, hiszen a végső célt még nem értük el.

Vezetőedzőnk hozzátette, hogy a kohézióval eddig sem volt gond, hiszen a játékosok között nem volt feszültség. Mindenki tisztában volt és van azzal, hogy többet kell tennie egyénileg ahhoz, hogy a csapat sikeresebb legyen, s a sikertelenebb széria ellenére is lehetett dolgozni napról napra.

A munka egy része pedig a tizenhetedik körben kifizetődött, hiszen a vasiakkal szemben lányaink gyakorlatilag végig kontroll alatt tartották a mérkőzést és a látottak alapján megérdemelt sikert arattak. Bár a végeredmény “csak” ötgólos differenciáról árulkodik, a meccs valójában nem volt ennyire szoros, hiszen együttesünk tizenegy találattal is vezetett, amire a szezonban addig nem volt példa.

Nincs azonban megállás, ugyanis az előttünk álló hétvégén újabb feladat következik, méghozzá a Győri ETO KC II. otthonában. A zöld–fehérek lassan tíz esztendeje vágtak bele az NBI/B-s szereplésbe és ez idő alatt a 2009/2010-s évadot ezüst medállal zárták, 2010/2011-ben bronzérmesek lettek, 2008/2009-ben és 2011/2012-ben pedig bajnoki címet ünnepelhettek.

Soros ellenfelünk az elmúlt szezonokban a középmezőnyben, vagy annak az elején zárt; jelenleg nyolc győzelemmel, valamint kilenc vereséggel állomásozik a nyolcadik helyen – négy ponttal megelőzve együttesünket. A Bognár–alakulat eredménylistájára pillantva leszűrhető, hogy vasárnap egy igazán kiszámíthatatlan ellenféllel találjuk magunkat szembe: a győriek pozitív és negatív tekintetben egyaránt szolgáltattak meglepetést.

ETOII.-KSE-Esemenyborito2017

Példaként említhetjük, hogy hazai pályán legyőzték az élvonalba igyekvő Szombathelyi KKA alakulatát (28–24), ám Győrből nem kis meglepetésre mindkét pontot elvitte a Marcali VSZSE (23–27) és a Haladás VSE (26–27) is. A teljességhez tartozik, hogy a zöldfehéreket a téli szünetben érzékeny veszteség érte, hiszen az őszi szezonban tizenhárom mérkőzésen 57 gólt jegyző, ezzel a legeredményesebbnek számító Élő Beatrixet ismét kölcsönvette a Mosonmagyaróvári KC SE.

” – A rengeteg tehetséges fiatalból álló ETO-nál mindig kérdés, hogy a legtehetségesebbek közül kik játszanak vissza – mondta Kovács Tamás. – Ez mindig meghatározza ellenfelünk játékát és nehéz is így felkészülni belőlük. A Szombathelyi KKA ugyan elvérzett, de a kiesés ellen küzdő Marcali VSZSE és a Haladás VSE is nyerni tudott Győrben. Ha ehhez még hozzátesszük, hogy hazai pályán mi is mindössze egy góllal kaptunk ki, akkor talán nem reménytelen a helyzet.”

A teljesség kedvéért: a tavaly október 15-én Kozármislenyben megvívott találkozó félidejében csapatunk 15–10-re vezetett és az előnyét egészen az 51. percig őrizte, majd a zöld–fehérek produkáltak egy 5–0-s szériát, így az utolsó percben átvették a vezetést. Schäffer Éva ugyan 21–21-nél kiegyenlített, ám Rácz Adrienn nem sokkal a vége előtt megszerezte a vendégek győztes gólját (21–22).

Vasárnap ebédidőben tehát lehetőség kínálkozik a visszavágásra, azonban mondani sem kell, hogy az előttünk álló hatvan perc sem ígérkezik könnyűnek. ” – Két játékelemben kell maximumot nyújtanunk. Az egyik a védekezés lesz, vagyis a dinamikusan érkező belső emberek időben való megállítása, a másik pedig a visszarendeződés csapategységben való legmagasabb szintű végrehajtása. Úgy gondolom, ha ezeket megoldjuk, akkor jó eséllyel vághatunk neki a meccsnek – fűzte hozzá Kovács Tamás.